flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Круглий стіл «Судова практика у справах щодо адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства»

14 березня 2019, 10:35

14 березня 2019 року у Чутівському районному суді Полтавської області відбулося засідання круглого столу на тему : «Судова практика у справах щодо адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства», модератором якого виступила суддя-спікер Яна Ланна.

Мета зустрічі – обговорити особливості розгляду справ, пов’язаних з домашнім насильством;  визначити проблемні питання практичної реалізації деяких положень Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству»; напрацювати єдині підходи та подальші кроки у реалізації державної політики у сфері протидії та запобігання домашньому насильству.

У заході взяли участь: помічник голови суду, помічники суддів, прес-секретар, працівники Чутівського ВП Карлівського ВП ГУНП в Полтавській області (слідчі, заступник начальника слідчого відділу, дільничні офіцери поліції, начальники та інспектори СРПП №1 та №2).

Основними питаннями для обговорення стали:

  • домашнє насильство, як кримінально каране діяння;
  • домашнє насильство, як порушення прав, закріплених у Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Огляд рішень Європейського суду з прав людини;
  • проблеми застосування корекційних програм, психологічної допомоги жертвам домашнього насильства та агресорам.

 На початку зустрічі суддя-спікер Яна Ланна, ознайомила присутніх із змінами (набрали чинності 11.01.2019) чинного законодавства щодо посилення відповідальності за вчинення домашнього насильства; навела статистичні дані Чутівського районного суду, а саме кількість розглянутих протягом 2018 року справ про притягнення до адміністративної відповідальності осіб, що вчинили правопорушення, передбачене ст.173-2 КУпАП.

 Також учасникам було презентовано відеоролик щодо застосування Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

          В ході бесіди, учасниками зокрема було акцентовано увагу на розширене коло осіб, на яких поширюється дія законодавства про запобігання та протидію домашньому насильству незалежно від факту спільного проживання. Зокрема жертвами домашнього насильства є не лише дружина, а й чоловік, батько, мати, наречені, колишнє подружжя, брати та сестри, нерідні батьки, опікуни, прийомні діти, діти-вихованці та інші родичі аж до двоюрідного ступеня зв'язку.  Також це можуть бути жінки та чоловіки, які спільно мешкали однією сім'єю, але не перебували у шлюбі. А от постраждалою дитиною визнається не лише та, яка зазнала домашнього насильства, а й свідок події.

         Підсумовую обговорення, учасники круглого столу дійшли висновку, що співпраця між ними – неодмінна та обов’язкова, оскільки від грамотно складеного протоколу про адміністративне правопорушення, надання належних доказів, залежить вирішення справи в суді, зокрема і застосування до кривдника відповідного покарання, задля попередження в подальшому вчинення правопорушень пов’язаних з домашнім насильством.

 

         За повідомленням прес-служби суду.